Apie lygą
No image here
No image here

Futbolas – smagiausias sportinis žaidimas pasaulyje, o pradinių klasių moksleivių komandų futbolo turnyras “Pradinukų lyga” yra, ko gero, smagiausios varžybos tiek vaikams, tiek aistruoliams.

Lietuvos futbolo federacija, siekdama suteikti galimybę kiekvienam pradinukui smagiai ir aktyviai praleisti laisvalaikį žaidžiant futbolą, organizuoja Lietuvos pradinių ir vidurinių mokyklų 1-4 klasių moksleivių futbolo turnyrą “Pradinukų lyga”.

“Pradinukų lygos” idėja kilo svarstant vaikų fizinio aktyvumo problematiką šalies ugdymo įstaigose, bendrąją moksleivių sveikatos būklę bei smagaus laisvalaikio vaikams mokykloje alternatyvas.

Projekto organizavimo tikslai skirstomi į socialinius, ugdomuosius ir sportinius: 


  • Skatinti 1-4 klasių moksleivių įsitraukimą į aktyvų laisvalaikį žaidžiant populiariausią pasaulyje sportinį žaidimą futbolą;
  • Suteikti galimybę susipažinti su futbolo žaidimu kiekvienam moksleiviui, nepriklausomai nuo jo gebėjimų ar įgūdžių;
  • Ugdyti komandinio darbo principus, pasitikėjimą savimi, lyderio savybes;
  • Skatinti bendravimą tarp futbolą žaidžiančių vaikų iš skirtingų mokyklų;
  • Skatinti moksleivių išvykas į kitas mokyklas šalies pažinimo tikslais;
  • Atrasti futbolui gabius vaikus, juos nukreipiant į nuolatinius futbolo užsiėmimus organizuojančias įstaigas;
  • Formuoti palankią tėvų ir pedagogų nuomonę apie visapusišką futbolo užsiėmimų naudą vaikui;
  • Populiarinti futbolą šalies ugdymo įstaigose.
  •  

“Pradinukų lygos” vizija – smagiausias aktyvaus laisvalaikio užsiėmimas mokykloje, į kurį aktyviai įsitraukia kiekvienas pirmų-ketvirtų klasių moksleivis, o pats renginys tampa išskirtine švente kiekvienam jo dalyviui ir aistruoliui.

“Pradinukų lygos” devizas – Aktyviems smagu !

Kas gali dalyvauti “Pradinukų lygos“ turnyre? 

Turnyre gali dalyvauti pradinės ar vidurinės mokyklos komanda, kurios gretose yra 1, 2, 3 ir 4 klasių moksleiviai - tiek mergaitės, tiek berniukai, nepriklausomai nuo jų gebėjimų ar futbolininko technikos įgūdžių.

Mokyklos komandą gali suburti pradinių klasių mokytojas, kūno kultūros mokytojas ar kitas mokyklos bendruomenės atstovas.

Būtina sąlyga – užpildyta komandos paraiška ir įsipareigojimas sužaisti visas numatytas rungtynes.

Pirmajame debiutiniame “Pradinukų lygos” turnyre kviečiamos dalyvauti Vilniaus, Alytaus, Telšių, Pungės ir Mažeikių miestų ir rajonų komandos.

REGISTRUOTI SAVO MOKYKLOS KOMANDĄ

Nuo š. m. spalio mėn. šis turnyras jau vyks nacionaliniu mastu. Planuojama, jog turnyre nuolat dalyvaus per 5000 šalies pradinių ir vidurinių mokyklų 1-4 klasių moksleivių. 

Turnyro organizatorių paskirtas atskiros šalies apskrities turnyro koordinatorius mielai Jums padės buriant savo mokyklos komandą ir ruošiantis bei dalyvaujant varžybose. 

"PRADINUKŲ LYGOS" REGIONŲ KOORDINATORIAI