Naujienos
No image here
Paveikslelis neužsikrove
"Pradinukų lyga" "atranda" mergaites tikrus futbolo talentus
2017-04-05

Su trenksmu š. m. kovo mėn. antroje pusėje startavusi šalies vidurinių ir pradinių mokyklų 1-4 klasių moksleivių futbolo turnyras „Pradinukų lyga“ jau gali pasigirti pirmaisiais rezultatais – daugiau nei 1300 šalies pradinukų aktyviai įsitraukė į futbolo varžybas Vilniaus, Alytaus, Telšių, Mažeikių, Plungės miestuose ir rajonuose.

Tačiau turnyro organizatoriai džiaugiasi ir kitais pirmųjų savaičių Lygos veiklos rezultatais: turnyro dalyvių atstovų išradingumu ir kūrybiškumu organizuojant varžybas, kurios tampa savotiška futbolo švente, taip pat mergaičių įsitraukimu į futbolo varžybas.

Anot „Pradinukų lygos“ projekto vadovo LFF atstovo Stasio Petrausko, itin pasiteisino varžybų rengėjų reikalavimas į mokyklos pradinukų komandą įtraukti bent 3 mergaites. „Pasirodo, problema buvo ne mergaičių nenoras žaisti futbolą, o tiesiog nebuvimas kur tą jos galėtų daryti. Ne paslaptis, jog su vaikais dirbantiems futbolo treneriams, ypač mažesniuose miesteliuose, sunkiai sekasi surinkti tik mergaičių grupes. „Pradinukų lyga“ suteikia galimybę futbolu susidomėjusioms mergaitėms žaisti mišriose berniukų ir mergaičių komandose, ir čia nėra itin didelio sportinio meistriškumo skirtumo tarp mergaičių ir berniukų. Džiugina, jog mokytojai „atranda“ tikra to žodžio prasme „futbolo perliukų“ mergaičių tarpe“, - mergaičių įsitraukimu į pradinukų varžybas džiaugėsi LFF atstovas S. Petrauskas.

Kaišiadorių V.Giržado progimnazijos pradinukų komanda, kurie „Pradinukų lygoje“ žaidžia Vilniaus regione savo narių gretosi turi mergaites, kurios komandoje anaiptol ne tik statistės. Tarp trečiokų-ketvirtokų žaidžianti Austėja Petkevičiūtė – viena komandos lyderių ir, panašu, jau tampamti „Pradinukų ygos“ komandų vartininkų „siaubu“, nes bene kiekvienose rungtynėse ši mergaitė savo komandos varžovams muša įvarčius.

Anot komandos vadovo ir trenerio Romo Jankausko, į futbolo treniruotes Austėją pritraukė jos vyresnysis brolis. „Austėja nepaprastai išsiskiria mąstymu ir šaltakraujiškumu aikštelėje, berniukams niekuo nenusileidžia ir futbolo technikos įgūdžiais. Mergaitė gali puikiai rungtyniauti bet kurioje pozicijoje. Tikras futbolo „perliukas“,- savo auklėtinę gyrė R. Jankauskas, kuris itin džiaugėsi „Pradinukų lygos“ atsiradimu ir reikalingumu Lietuvos futbole.

Tarp pirmokėlių tarp kaišiadoriečių išsiskiria ir Deimantė Sinkevičiūtė. Smulkutė, tačiau nepaprastai ryžtinga aikštelėje Deimantė savo taikliais spyriais taip pat jau nuginklavo jau ne vieną vartininką. 

Sėkmingas Deimantės ir Austėjos žaidimas labai svariai prisideda prie to, jog Kaišiadorių „Baltai“ kol kas turi absoliučiai geriausią rezultatą visoje „Pradinukų lygoje“ – komanda iškovojo visas šešias pergales iš tiek pat galimų.

 

 

Nuotraukoje - kaišiadoriečiai 1-2 kl. pradinukai žaidžia prieš "Šeškinės būrio" bendraamžius. Deimantė Sinkevičiūtė su kamuoliu.

 

 

Žiūrėti visas naujienas  
XMOKYKLA:

TAŠKAI:

TRENERIAI

ŽAIDĖJAI

Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.