Nuostatai

2019 m. sezono Pradinių ir vidurinių mokyklų 1–4 klasių mokinių futbolo pirmenybių
PRADINUKŲ LYGA nuostatai

 

Mokyklos komandą sudaro pirmų, antrų, trečių ir ketvirtų klasių moksleiviai. Pirmų-antrų klasių moksleivių komandoje yra 9 (ne mažiau kaip 3 tos lyties, kurios yra mažuma, atstovai) ir 9 yra trečių–ketvirtų klasių moksleivių (ne mažiau kaip 3 tos lyties, kurios yra mažuma, atstovai). Pradinukų lygoje negali dalyvauti nuolatinius futbolo užsiėmimus lankantys vaikai, kurie 2018-2019 metais buvo ar yra registruoti Comet sistemoje kaip LVJFA organizuojamų futbolo pirmenybių dalyviai. Viso komandos paraiškoje registruojama 18 vaikų.

 

BENDROS TAISYKLĖS

 

Rungtynės gali būti žaidžiamos tiek sporto salėje (salės formatas – pagal varžybų organizatoriaus turimas galimybes), tiek mini lauko futbolo aikštelėje (jei leidžia oro sąlygos ir varžybų organizatoriaus turimos galimybės).

Vienų rungtynių trukmė – du kėliniai po 10 min. (viso – 20 min.). Pirmąjį kėlinį (10 min.) žaidžia tik pirmokai-antrokai prieš varžovus pirmokus-antrokus, o antrąjį – trečiokai-ketvirtokai prieš varžovus trečiokus-ketvirtokus. Pauzių metu laikas nėra stabdomas. Po pirmojo kėlinio – 1–2 min. pertrauka (žaidėjų pasikeitimui).

Turnyro rezultatų lentelei fiksuojamas bendras abiejų kėlinių rezultatas.

Vienu metu aikštelėje kiekvienoje komandoje žaidžia po 4 aikštės žaidėjus ir vartininkas. Viso – 5 žaidėjai. Komandos treneriui/vadovui rekomenduojama po 5 min. kiekviename iš dviejų rungtynių kėlinių atlikti žaidėjų keitimus ir kiekvienų rungtynių metu suteikti galimybę pažaisti visiems komandos nariams, atvykusiems į varžybas. Po pirmojo kėlinio aikštelėje privalomai turi pasikeisti pirmokai-antrokai į trečiokus-ketvirtokus.

Vienu metu kiekvienoje komandoje bet kada varžybų metu aikštelėje turi būti abiejų lyčių atstovų.

Rekomenduojama žaisti su ketvirto dydžio futbolo kamuoliu.

Vartai – 2×3 metrų arba pagal varžybų organizatorių turimas galimybes.

Žaidžiama fiksuojant tik galinio užribio taisyklę (kamuolys atitenka besiginančios komandos vartininkui arba keliamas kampinis). Tačiau, jei salė labai mažų matmenų, pirmasis varžybų kėlinys žaidžiamas ir nefiksuojant galinės linijos taisyklės. Šoninės linijos taisyklė nėra fiksuojama (be šoninių užribių). Tačiau atsižvelgiant į varžybų vietos specifiką (turima labai didelė salė), gali būti fiksuojama ir šoninio užribio taisyklė (kamuolys iš užribio spiriamas koja). Varžybų teisėjas (arba varžybų šeimininkų atstovas) prieš prasidedant varžybų turui su visų komandų atstovais turi susitarti, kokios taisyklės bus taikomos visų turo varžybų metu.

Atliekant baudos smūgį ar keliant kampinį, varžovų žaidėjai turi atsitraukti nuo kamuolio ne mažiau kaip 3 metrus.

 

Vartininkas (-ė) kamuolį į žaidimą gali grąžinti tiek ranka, tiek koja, tačiau tai padaryti turi per 10 sekundžių. Jei jis to nepadaro, kamuolys atiduodamas varžovų komandos vartininkui.

Šiurkštaus žaidimo taisyklių pažeidimas vartininko aikštelėje arba žaidimas ranka – skiriamas 6 metrų baudinys.


Šiurkščiai pažeidęs (-usi) taisykles žaidėjas (-a) baudžiamas 3 minučių pašalinimu iš aikštės, jį (ją) pakeičiant kitu žaidėju (-a).


Negalima iškart pirmu lietimu smūgiuoti kamuolio į varžovų vartus, pradedant žaidimą iš aikštės vidurio (pradedant rungtynes ar po praleisto įvarčio).


Negalioja nuošalės taisyklė, taip pat vartininkas nėra baudžiamas, jei kamuolį paėmė rankomis po savo komandos žaidėjo perdavimo koja.


Daugiau jokių apribojimų nėra – futbolas žaidžiamas toks, kokį žaisti leidžia varžybų organizatorių turimos sąlygos ir galimybės. Svarbiausia, jog vaikai nežaistų grubiai ir būtų smagu tiek žaidėjams, tiek žiūrovams!

 

TURNYRO VARŽYBŲ SISTEMA

 

2019 m. sezono „Pradinukų lygos“ pirmenybės vyksta: 2019 m. sausio 14 – vasario 15 d. – komandų registracija ir nuo kovo iki gegužės mėn. 20 d. – varžybos.

„Pradinukų lygos” pirmenybėse gali dalyvauti visi 1-4 klasių moksleiviai. Kurie 2018 - 2019 metais nebuvo registruoti Comet sistemoje ir nedalyvavo LVJFA rengiamose Lietuvos futbolo pirmenybėse. Viso turnyre gali dalyvauti iki 244 komandų iš visų šalies apskričių. Preliminariai planuojamos toks dalyvių skaičius iš atitinkamų apskričių: Vilniaus apskritis – 28 komandos, Kauno – 24, Klaipėdos – 20, Šiaulių – 20, Panevėžio – 20, Alytaus – 20, Marijampolės – 20, Telšių – 20, Utenos- 16, Tauragės -16. Organizatoriai pasilieka teisę keisti dalyvių kvotas, atsižvelgiant į realų būsimą dalyvių skaičių.

Viena ugdymo įstaiga turnyre gali registruoti tik vieną komandą.

Varžybų tvarkaraščius sudaro projekto organizatoriai ir koordinatoriai atskirose apskrityse.

Varžybos vyksta turais. Vieno turo metu vienoje vietoje žaidžia 4 komandos, kurios tarpusavyje žaidžia principu „kiekviena komanda su kiekviena“, tai yra, turo metu sužaidžia po 3 rungtynes.

Viso tunyro metu kiekviena registruota komanda sužaidžia po 4 turus arba viso 12 rungtynių.

Sėkmingiausiai pagal pasiektus rezultatus pasirodę komandos dalyvauja papildomuose finaliniuose „Pradinukų lygos“ varžybų etapuose, kurie bus surengti 2019 m. gegužės mėn Vilniuje (Rytų regionas; dalyvauja 3 geriausios komandos iš Vilniaus ir 1 iš Utenos apskričių), Kaune (Pietų regionas; dalyvauja 2 geriausios komandos iš Kauno, 1 – iš Marijampolės ir 1 iš Alytaus apskričių), Telšiuose (Vakarų regionas; dalyvauja 2 komandos iš Klaipėdos, 1 iš Telšių ir 1 iš Tauragės apskričių) bei Panevėžyje arba Šiauliuose (Šiaurės regionas; dalyvauja 2 geriausios komandos iš Panevėžio ir 2 iš Šiaulių apskričių). Organizatoriai pasilieka teisę keisti Finalinių etapų dalyvių kvotas, atsižvelgiant į realų būsimą dalyvių skaičių.

Komandoms už pergalę turnyre (įskaitant ir Finalinius etapus) skiriami 3 taškai, už lygiasias – 1, pralaimėjimą – 0 taškų. Jei nustatant komandų vietas, komandos turi vienodai taškų, skaičiuojamas tarpusavio rungtynių rezultatas, toliau žiūrima bendras praleistų ir įmuštų įvarčių santykis, toliau – daugiau įmuštų nei priešininkas įvarčių, toliau – daugiau komandoje registruotų mergaičių, toliau – burtų traukimas.

Finaliniame varžybų etape (TOP 4 komandų turnyras dėl 1–4 vietų kiekviename iš keturių regionų) komandos tarpusavyje žaidžia vieno rato sistema. Komandų vietos nustatomos analogiškai kaip ir iki tol vykusių varžybų metu iki Finalinių varžybų.

 

TURNYRO DALYVIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

 

Oficialioje turnyro interneto svetainėje internete www.pradinukulyga.lt pilnai užpildyti komandos registracijos formą.

Komandos atstovas pateikdamas paraišką patikrina, jog visi komandos nariai vaikai turi galiojančias sveikatos pažymas ir neturi jokių fizinio krūvio apribojimų, kas neleistų jiems dalyvauti futbolo varžybose, keliant grėsmę jų sveikatos būklei.

Komandos atstovas pateikdamas paraišką patikina, jog visi komandos nariai vaikai turi tėvų leidimus varžybų metu būti filmuojami, fotografuojami ir neprieštarauja, jog varžybų organizatoriai nuotraukas ar video naudotų turnyro „Pradinukų lyga“ populiarinimo tikslais.

Pateikdamas paraišką komandos atstovas įsipareigoja sudalyvauti visose komandos varžybose, įskaitant ir Finalinių renginių etapą, jei ten komanda patektų, atsižvelgiant į pasiektus rezultatus.

Komandos, kuri turnyro eigoje savavališkai pasitraukia iš turnyro ir nesužaidžia visų turnyro organizatorių jai numatytų varžybų (4 turai visų pirmenybių metu), komandos atstovai turnyro organizatoriams įsipareigoja grąžinti visus komandinius prizus (kamuoliai, kitas sportinis inventorius) ne vėliau kaip per 10 dienų nuo komandos pasitraukimo iš turnyro termino.

Pateikdamas paraišką komandos atstovas užtikrina, jog paraiškoje nurodytos vaikų gimino datos atitinka realybę, taip pat komandos paraiškoje nėra nuolatinius futbolo užsiėmimus lankančių vaikų. Priešingu atveju turnyro organizatoriai pasilieka teisę pirmenybių eigoje vienašališkai anuliuoti komandos pažeidėjos sportinius rezultatus.

 

XMOKYKLA:

TAŠKAI:

TRENERIAI

ŽAIDĖJAI

Nesutinku
Sutinku
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau Privatumo politika.