2020/2021 m. sezono Lietuvos mokyklų 1–4 klasių moksleivių futbolo žaidynių
PRADINUKŲ LYGA nuostatai

Mokyklos komandą sudaro pirmų, antrų, trečių ir ketvirtų klasių moksleiviai.Komandoje gali būti registruojama nuo 14 iki 18 vaikų. Komandą turi sudaryti 50% pirmų-antrų klasių moksleivių ir 50% trečių-ketvirtų klasių moksleivių. Ne mažiau kaip trečdalį komandos turi sudaryti skirtingų lyčių vaikai. Į paraišką draudžiama įrašyti moksleivius, kurie yra registruoti komandoje dalyvaujančioje 2020/2021 "Wellkid" lygoje (gim. 2009, 2010, 2011 ir 2012 m.).

BENDROS TAISYKLĖS

Rungtynės gali būti žaidžiamos tiek sporto salėje (salės formatas – pagal varžybų organizatoriaus turimas galimybes), tiek mini lauko futbolo aikštelėje (jei leidžia oro sąlygos ir varžybų organizatoriaus turimas galimybės).

Vienų rungtynių trukmė – du kėliniai po 10 min. (viso – 20 min.). Pirmąjį kėlinį (10 min.) žaidžia tik pirmokai-antrokai prieš varžovus pirmokus-antrokus, o antrąjį – trečiokai-ketvirtokai prieš varžovus trečiokus-ketvirtokus. Pauzių metu laikas nėra stabdomas. Po pirmojo kėlinio – 1–2 min. pertrauka (žaidėjų pasikeitimui).

Turnyro rezultatų lentelei fiksuojamas bendras abiejų kėlinių rezultatas.

Vienu metu aikštelėje kiekvienoje komandoje žaidžia po 4 aikštės žaidėjus ir vartininkas. Viso – 5 žaidėjai. Komandos treneriui/vadovui rekomenduojama po 5 min. kiekviename iš dviejų rungtynių kėlinių atlikti žaidėjų keitimus ir kiekvienų rungtynių metu suteikti galimybę pažaisti visiems komandos nariams, atvykusiems į varžybas. Po pirmojo kėlinio aikštelėje privalomai turi pasikeisti pirmokai-antrokai į trečiokus-ketvirtokus.

Vienu metu kiekvienoje komandoje bet kada varžybų metu aikštelėje turi būti abiejų lyčių atstovų.

Rekomenduojama žaisti su 4 dydžio futbolo kamuoliu.

Vartai – 2×3 metrų arba pagal varžybų organizatorių turimas galimybes.

Žaidžiama fiksuojant tik galinio užribio taisyklę (kamuolys atitenka besiginančios komandos vartininkui arba keliamas kampinis). Tačiau, jei salė labai mažų matmenų, pirmasis varžybų kėlinys žaidžiamas ir nefiksuojant galinės linijos taisyklės. Šoninės linijos taisyklė nėra fiksuojama (be šoninių užribių). Tačiau atsižvelgiant į varžybų vietos specifiką (turima labai didelė salė), gali būti fiksuojama ir šoninio užribio taisyklė (kamuolys iš užribio spiriamas koja). Varžybų teisėjas (arba varžybų šeimininkų atstovas) prieš prasidedant varžybų turui su visų komandų atstovais turi susitarti, kokios taisyklės bus taikomos visų turo varžybų metu.

Atliekant baudos smūgį ar keliant kampinį, varžovų žaidėjai turi atsitraukti nuo kamuolio ne mažiau kaip 3 metrus.

Vartininkas (-ė) kamuolį į žaidimą gali grąžinti tiek ranka, tiek koja, tačiau tai padaryti turi per 10 sekundžių. Jei jis to nepadaro, kamuolys atiduodamas varžovų komandos vartininkui.

Šiurkštaus žaidimo taisyklių pažeidimas vartininko aikštelėje arba žaidimas ranka – skiriamas 6 metrų baudinys.

Šiurkščiai pažeidęs (-usi) taisykles žaidėjas (-a) baudžiamas 3 minučių pašalinimu iš aikštės, jį (ją) pakeičiant kitu žaidėju (-a).

Negalima iškart pirmu lietimu smūgiuoti kamuolio į varžovų vartus, pradedant žaidimą iš aikštės vidurio (pradedant rungtynes ar po praleisto įvarčio).

Negalioja nuošalės taisyklė, taip pat vartininkas nėra baudžiamas, jei kamuolį paėmė rankomis po savo komandos žaidėjo perdavimo koja.

Daugiau jokių apribojimų nėra – futbolas žaidžiamas toks, kokį žaisti leidžia varžybų organizatorių turimos sąlygos ir galimybės. Svarbiausia, jog vaikai nežaistų grubiai ir būtų smagu tiek žaidėjams, tiek žiūrovams!

ŽAIDYNIŲ VARŽYBŲ SISTEMA

2020/2021 m. sezono „Pradinukų lygos“ žaidynės vyksta:

• 2020 m. spalio 14 – 31 d. – komandų ir vaikų registracija.
  • Nuo 2020 m. lapkričio iki 2021 m. vasario pab. - edukaciniai užsiėmimai klasėse. (Naujovė! Būkime saugūs ir vykdykime užsiėmimus savo klasėse!)
  • Nuo 2021 m. kovo mėn iki gegužės mėn. 14 d. – varžybos.

„Pradinukų lygos” pirmenybėse gali dalyvauti visi 1-4 klasių moksleiviai.

Viena ugdymo įstaiga žaidynėse gali registruoti ne daugiau kaip 2 (dvi) komandas.

Varžybų tvarkaraščius sudaro koordinatoriai.

Varžybos vyksta turais. Varžybų sistemą nustato koordinatorius pagal užsiregistravusių komandų skaičių. Žaidžiama principu „kiekviena komanda su kiekviena“.

Visų žaidynių metu kiekviena registruota komanda sužaidžia ne mažiau kaip po 6 rungtynes.

Regionų finaluose žaidžia stipriausios savivaldybių komandos. Tikslų vietų regionų finale skaičių kiekvienai apskričiai nustato žaidynių organizatoriai, atsižvelgdami į užsiregistravusių komandų skaičių.

Komandoms už pergalę žaidynėse skiriami 3 taškai, už lygiasias – 1, pralaimėjimą – 0 taškų. Jei nustatant komandų vietas, komandos turi vienodai taškų, skaičiuojamas tarpusavio rungtynių rezultatas, toliau žiūrima bendras praleistų ir įmuštų įvarčių santykis, toliau – daugiau įmuštų nei varžovas įvarčių, toliau – burtų traukimas.

Finaliniame varžybų etape (TOP 4 komandų turnyras dėl 1–4 vietų kiekviename iš keturių regionų) komandos tarpusavyje žaidžia vieno rato sistema. Komandų vietos nustatomos analogiškai kaip ir iki tol vykusių varžybų metu iki Regionų finalų varžybų.

TURNYRO DALYVIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI

Oficialioje žaidynių interneto svetainėje internete www.pradinukulyga.lt, vadovaujantis registracijos vadovu, užregistruoti komandą ir moksleivius Comet sistemoje.

Komandos atstovas pateikdamas paraišką patikrina, jog visi komandos nariai vaikai turi galiojančias sveikatos pažymas ir neturi jokių fizinio krūvio apribojimų, kas neleistų jiems dalyvauti futbolo varžybose, keliant grėsmę jų sveikatos būklei.

Komandos atstovas pateikdamas paraišką patikina, jog visi komandos nariai vaikai turi tėvų leidimus varžybų metu būti filmuojami, fotografuojami ir neprieštarauja, jog varžybų organizatoriai nuotraukas ar video naudotų turnyro „Pradinukų lyga“ populiarinimo tikslais.

Pateikdamas paraišką komandos atstovas įsipareigoja sudalyvauti visose komandos varžybose, įskaitant ir Finalinių renginių etapą, jei ten komanda patektų, atsižvelgiant į pasiektus rezultatus.

Komandos, kuri turnyro eigoje savavališkai pasitraukia iš turnyro ir nesužaidžia visų turnyro organizatorių jai numatytų varžybų, komandos atstovai turnyro organizatoriams įsipareigoja grąžinti visus komandinius prizus (kamuoliai, kitas sportinis inventorius) ne vėliau kaip per 10 dienų nuo komandos pasitraukimo iš turnyro termino.

Pateikdamas paraišką komandos atstovas užtikrina, jog paraiškoje nurodytos vaikų gimino datos atitinka realybę, taip pat komandos paraiškoje nėra nuolatinius futbolo užsiėmimus lankančių vaikų. Priešingu atveju turnyro organizatoriai pasilieka teisę pirmenybių eigoje vienašališkai anuliuoti komandos pažeidėjos sportinius rezultatus.